Перейти до основного вмісту

Семінар вчителів Захисту Вітчизни

      8 листопада 2016 року на базі НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» відбувся семінар вчителів Захисту Вітчизни та початкової військової підготовки Байковецької ОТГ на тему «Методика підготовки і проведення уроків стройової підготовки. Форми і методи роботи щодо удосконалення військово-патріотичного виховання в школах громади».
    Метою семінару було: ознайомити вчителів із змістовними лініями, відповідно до яких вивчається початкова військова підготовка, показати застосування теоретичних знань під час практичних занять, прийоми і способи оволодіння практичними вміннями та навичками із стройової підготовки. 


   Методист Носко О.О. наголосив на необхідності теоретичної, практичної, фізичної і психологічної підготовки учнівської молоді до захисту Вітчизни і проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях України, створення в навчальних закладах умов для формування та удосконалення життєво необхідних знань, умінь і навичок, високої патріотичної свідомості, виконання наказів МОН України від 27.10.2014р. №1232 «Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді», від 16.06.2015р. №641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах».
    Керівник міжшкільного методичного об’єднання вчителів Захисту Вітчизни та початкової військової підготовки Кулинич А.Я. провів відкритий урок (практичне заняття) із стройової підготовки на тему «Стройові прийоми і рух без зброї», під час якого учні засвоїли нові стройові прийоми (рух стройовим і похідним кроком), удосконалили навички прийомів і дій, отриманих на попередніх заняттях. 
  Стройова підготовка є одним з найважливіших розділів навчання і виховання в курсі початкової військової підготовки. Вона дисциплінує школярів, виробляє гарну поставу, формує спритність, моторність, витривалість, уміння правильно і швидко виконувати команди. За допомогою стройових вправ успішно вирішуються завдання виховання колективних дій, почуття ритму і темпу, дисципліни й організованості. Навички, набуті на заняттях із стройової підготовки, необхідні і у повсякденному житті. 
    Кулинич А.Я. поділився з учасниками семінару власним досвідом застосування стройових вправ при проведенні спортивно-показових виступів, марш-парадів, оглядів строю та пісні та інших організованих масових заходів. 


  Вчитель відмітив, що стройова підготовка – заняття здебільшого практичне. Тут кожен прийом потрібно відпрацьовувати багаторазовими тренуваннями, які не повинні припинятися, інакше в його виконанні будуть втрачені придбані раніше навички, чіткість і краса. 
    Методист Носко О.О., учителі навчальних закладів Байковецької ОТГ Касарда Р.С., Луцюк Р.В. відзначили високий рівень дисциплінованості, організованості, навичок колективних дій, розвитку почуття ритму і темпу в русі, здібностей розміряти їх у часі і в просторі вихованців Кулинича А.Я. 
    Всі учасники семінару отримали методичні рекомендації з питань оволодіння практичними вміннями та навичками із стройової підготовки. 

Популярні дописи з цього блогу

Серпневі зустрічі освітян - до початку 2023-2024 навчального року

  Тиждень, що минув, для освітян нашої громади був насичений зустрічами, присвячених початку та деяких особливостей перебігу 2023-2024 навчального року.     На нараді директорів і засіданнях професійних педагогічних спільнот усіх дев’яти освітніх галузей начальниця відділу освіти   Віра Коршняк, головні спеціалісти відділу - Наталія Загнибіда, Тетяна Лазар, Володимир Шафран, Олена Гуменюк - представили основний кейс інформаційно-методичних матеріалів та нормативно-правових освітянських актів, які регламентують, висвітлюють і  пояснюють основні напрямки діяльності педагогів у прийдешньому 2023-2024 навчальному році. Наголошувалося на тому, що за нинішніх важких обставин воєнного стану українським педагогам необхідно усвідомити, що найважливіше завдання для всіх учасників освітнього процесу – це подолання освітніх та виховних втрат.  Вони взяли свій початок в час пандемії COVID-19, а посилила     їх  і помножила, у декілька разів, війна. На кону – майбутнє нашої країни, адже без якісно

День підприємця в закладах освіти громади

  Щороку в першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця. Підприємці – це енергійні, сміливі, наполегливі люди, які є прикладом для наслідування. Люди, які не лише створюють робочі місця, а й допомагають розвиватися громаді, активно підтримують наших захисників та допомагають постраждалим від війни.   В закладах освіти громади пройшли заходи під гаслом «Успішні попри війну». У Лозівській ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ відбулася зустріч Наталії Кравчук,    успішного підприємця з учнями старших класів "Як досягнути успіху? Етапи підприємницької діяльності". Учні Соборненської гімназії ім. В. Гарматія провели настільну гру «Юний підприємець» та побували на зустрічі   з підприємцем Андрієм Кітиком. Учителі Байковецької   гімназія організували цікаві зустрічі з підприємцями: ФОП   "Качан" (вантажні перевезення); ФОП " Федорчук " Мережа кавярень " Горня"; ФОП " Сухарські"(маркетингова діяльність,послуги   дизайну). У 2 класі проведено

Всесвітній день прибирання

      15 вересня   освітяни громади  долучилися до  Всесвітнього дня прибирання, міжнародної акції , котра має допомогти у формуванні дбайливого ставлення до середовища, в якому живемо і працюємо. Педагоги, учні, працівники відділу освіти черговий раз зробили свій внесок у благоустрій, прилеглих до закладів територій, та чистоти приміщень.