Перейти до основного вмісту

Свято числа π


14 березня у Стегниківській ЗОШ І-ІІ ступенів у рамках проведення тижня математики відбулося свято загадкового, дивовижного, чудового, нескінченного, неперіодичного, ірраціонального, трансцендентного числа π, яке протягом 4000 років хвилює людство. Свято організувала і провела вчитель математики Скоробогата Оксана Георгіївна з учнями 5-9 класів та вчителями школи.

Під час заходу учні у вигляді презентацій продемонстрували свою роботу над дослідницько-пошуковими проектами з математики, інтегрованими з фізикою, інформатикою, історією, мистецтвом та англійською мовою «Число π – число хаосу чи гармонії?». 

Учасники були поділені на групи: «Журналісти» (8 клас), «Історики» (9 клас), «Аналітики» (6 клас), «Практики» (5 клас) і «Дослідники» (Чирський Святослав (9 клас), Маглевич Михайло (9 клас), Банніков Тарас (7 клас), Бутрин Василь Степанович – вчитель фізики, Кузь Любов Василівна – вчитель інформатики, Скоробогата Оксана Георгіївна – вчитель математики).

Учні 8 класу з допомогою презентації «Шанувальники числа π» розповіли усім, чому саме 14 березня святкують Міжнародний день числа π, які є в світі пам’ятники, книги, фільми про це число.


Присутні прослухали мелодію числа π, яку склав молодий піаніст із США, поставивши у відповідність кожній цифрі ноту.

Учні 9 класу з допомогою презентації «Гонка зо числом π» розповіли про вчених, які досліджували це число, зокрема про Архімеда, Джонса, Ейлера, Лудольфа.Учні 6 класу продемонстрували презентацію «Способи запам’ятовування числа π», віршами українською і англійською мовами розповіли про способи запам’ятовування числа π та про світові рекорди по запам’ятовуванню цифр числа.

Учні 5 класу спекли печиво з числом π та організували солодку ярмарку.

Оксана Георгіївна спекла торт з числом π, який розділила усім по кусочку.

Група «Дослідники» продемонстрували презентацію «Способи обчислення числа π та експериментальні методи обчислення числа»: 

Скоробогата Оксана Георгіївна розповіла про спосіб обчислення числа, описаний у Біблії та показала, як знайти число π вимірюванням з допомогою нитки довжини кола та діаметра чашки і склянки за формулою π = C / D.
Бутрин Василь Степанович продемонстрував, як за допомогою фізичного експерименту (зважування) квадрата і вписаного у нього круга за формулою π = 4 * mкр: mкв обчислити число π.

Кузь Любов Василівна розповіла про метод статистичних випробувань Монте-Карло, який ґрунтується на використанні випадкових чисел: обчислення числа π за допомогою підрахунку крапель води, які впали на квадрат та вписаний у нього круг, за формулою π = 4Nкр:Nкв. 
Вчителька продемонструвала програму у FreePascal, з допомогою якої можна обчислити число π методом Монте-Карло. Цей спосіб вона випробовувала в університеті на заняттях матаналізу із викладачем Габрель Ольгою Михайлівною.

Учень 9 класу Чирський Святослав продемонстрував спосіб Бюффона для обчислення числа π киданням голки та підрахунком перетинів голки з паралельними лініями.

Усі учасники свята нагороджені піастрами за те, що вони знайшли стільки багато цікавої інформації про це чарівне число.

Популярні дописи з цього блогу

Методичний фестиваль - 2023

  Відповідно до плану роботи відділу освіти Байковецької сільської ради на 2023 рік, 2 березня, на базі Шляхтинецької гімназії ім. О.Г. Барвінського відбувся традиційний щорічний методичний фестиваль. Цей захід має на меті сприяти поширенню кращого педагогічного досвіду та освітянських інновацій. Свої напрацювання перед присутніми – членами атестаційної комісії   ІІ рівня, керівниками шкіл та своїми колегами – представляли учителі, котрі, за результатами цьогорічної атестації, повинні підтвердити або отримати вищу кваліфікаційну категорію чи педагогічні звання. З вітальним словом до присутніх звернулася начальниця відділу освіти Віра КОРШНЯК. Вона побажала педагогам, щоб у їхній щоденній діяльності завжди було місце для творчості, натхнення і професійного розвитку. Вибір тематики нинішнього методичного фестивалю – «Кращі практики формування системи оцінювання, спрямованої на реалізацію компетентнісного підходу», – обумовлений тим, що в базовий компонент загальної середньої освіти з

Чекаємо вас з перемогами на ІІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад!

  У січні-лютому   2023 року буде тривати ІІІ етап Всеукраїнських предметних олімпіад. В них також братимуть участь учні-закладів освіти нашої громади, що стали переможцями ІІ етапу. З німецької мови   - Лясота Софія , учениця 10 класу НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» (вчитель Прус Н.Б.). З географії – Швед Людмила, учениця 11 класу НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» (вчитель Логін Г.В.); Гранда Андрій, учень 8 класу Шляхтинецької гімназії ім. О.Г.Барвінського (вчитель Логін Г.В.); Лісова Марта, учениця 9 класу   Шляхтинецької гімназії ім. О.Г.Барвінського (вчитель Логін Г.В.). З трудового навчання – Зятик Михайло, учень 9 класу НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» (вчитель Бутрин В.С.);   Заяць Тетяна - учениця 10 класу НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» (вчитель Бутрин В.С.);   Фортман Діана, учениця 9 класу Ангелівської школи І-ІІІ ст. (вчитель Осух С.І.).    З астрономії - Швед Людмила, учениця 11 класу НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» (вчитель Шемеля М.А.); Логін Олег

Випускники -2023. Підсумки.

  Кілька тижнів тому звершився 2022-2023 навчальний рік. Сказати, що він був важкий, буде замало. Найбільші виклики стояли перед цьогорічними випускниками. І все ж вони впоралися! У трьох закладах освіти нашої громади  свідоцтва  про повну загальну середню освітуз отримали 35 учнів. П'ятеро з них  нагороджені золотими медалями:    Риба Тетяна, Чоловічок Інна, Швед Людмила - учні НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" Балик Інна, Осух Софія - учні Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. Срібні медалі отримали: Руда Вікторія - учениця НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ", Мельник Аліна – учниця Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. А результати національного мульпредметного тесту перевершили будь-які очікування! 200 балів з математики - це результат Фещака Максима, випускника Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. 190 балів з української мови  Швед Людмила та Риба Тетяна - випускниці НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ"; Осух Софія та Вікторія Ханас -  випускниці Ангелівської ЗОШ І-І