Перейти до основного вмісту

Екскурсія учнів до музею-садиби С. Крушельницької

Соломія Крушельницька... Уродженка Тернопілля, видатна оперна співачка світового рівня. Її ім'я стало символом пісенної слави і національної гордості України. У музичному світі кінця ХІХ – першої половини ХХ століття вона була втіленням досконалості й неперевершеності. Цьогоріч світова спільнота святкує 145 річницю з дня народження нашої землячки.


27 вересня 2017 року учні п’ятих класів навчальних закладів Байковецької громади разом із педагогами-організаторами, вчителями музичного мистецтва та класними керівниками відвідали меморіальний музей-садибу С. Крушельницької у селі Біла Тернопільського району. Музей-садиба розміщений у житловому будинку, в якому мешкали Крушельницькі. Експозиція побудована за хронологічним принципом.  


Тут школярі побачили чимало її особистих речей, а загалом – близько трьох тисяч експонатів, пов'язаних із життям і творчістю Великої Соломії: світлини, документи, макети сценічних костюмів, афіші, речі домашнього вжитку та твори образотворчого мистецтва розповідають про творчі здобутки співачки, її рідних та близьких, а також про вшанування її пам'яті. Учні з цікавістю слухали розповідь Надії Зюбровської, директора меморіального музею, ставили питання та навіть співали для Соломії. Сонячний день, гостинність господині, змістовна екскурсія, неприхована гордість за таку талановиту землячку… Позитивні емоції переповнювали і школярів, і педагогів громади.






Популярні дописи з цього блогу

Серпневі зустрічі освітян - до початку 2023-2024 навчального року

  Тиждень, що минув, для освітян нашої громади був насичений зустрічами, присвячених початку та деяких особливостей перебігу 2023-2024 навчального року.     На нараді директорів і засіданнях професійних педагогічних спільнот усіх дев’яти освітніх галузей начальниця відділу освіти   Віра Коршняк, головні спеціалісти відділу - Наталія Загнибіда, Тетяна Лазар, Володимир Шафран, Олена Гуменюк - представили основний кейс інформаційно-методичних матеріалів та нормативно-правових освітянських актів, які регламентують, висвітлюють і  пояснюють основні напрямки діяльності педагогів у прийдешньому 2023-2024 навчальному році. Наголошувалося на тому, що за нинішніх важких обставин воєнного стану українським педагогам необхідно усвідомити, що найважливіше завдання для всіх учасників освітнього процесу – це подолання освітніх та виховних втрат.  Вони взяли свій початок в час пандемії COVID-19, а посилила     їх  і помножила, у декілька разів, війна. На кону – майбутнє нашої країни, адже без якісно

День підприємця в закладах освіти громади

  Щороку в першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця. Підприємці – це енергійні, сміливі, наполегливі люди, які є прикладом для наслідування. Люди, які не лише створюють робочі місця, а й допомагають розвиватися громаді, активно підтримують наших захисників та допомагають постраждалим від війни.   В закладах освіти громади пройшли заходи під гаслом «Успішні попри війну». У Лозівській ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ відбулася зустріч Наталії Кравчук,    успішного підприємця з учнями старших класів "Як досягнути успіху? Етапи підприємницької діяльності". Учні Соборненської гімназії ім. В. Гарматія провели настільну гру «Юний підприємець» та побували на зустрічі   з підприємцем Андрієм Кітиком. Учителі Байковецької   гімназія організували цікаві зустрічі з підприємцями: ФОП   "Качан" (вантажні перевезення); ФОП " Федорчук " Мережа кавярень " Горня"; ФОП " Сухарські"(маркетингова діяльність,послуги   дизайну). У 2 класі проведено

Всесвітній день прибирання

      15 вересня   освітяни громади  долучилися до  Всесвітнього дня прибирання, міжнародної акції , котра має допомогти у формуванні дбайливого ставлення до середовища, в якому живемо і працюємо. Педагоги, учні, працівники відділу освіти черговий раз зробили свій внесок у благоустрій, прилеглих до закладів територій, та чистоти приміщень.