Перейти до основного вмісту

День української писемності

День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Згідно церковного календаря, це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця – першого українського історика, культурного діяча, що залишив по собі «Повість минулих літ», у якій описано історію слов’янського народу від створення світу до князівської доби. Традиція вшановувати українську писемність цього дня започаткована 9 листопада1997 року, відколи Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'ятіПреподобного Нестора-Літописця».

Сьогодні це свято має міцні традиції в українському суспільстві. У День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.У різних куточках України і за кордоном диктант пишуть і маленькі діти, і люди поважного віку, і військові училища, і державні адміністрації, і журналісти, і депутати – палітра аудиторії неймовірна.До загальнонародної акції долучилися і учні та працівники закладів освіти Байковецької громади. О 12.30 школярі разом зі своїми наставниками сіли за парти і написали диктант «Наші пісні».
Також цього дня у закладах освіти громади стартував перший етап Міжнародного конкурсу знавців української мови і літератури імені Петра Яцика. Учасниками конкурсу стали учні 3-11 класів. Вони виконували цікаві завдання з української словесності, пробували свої сили у товариському змаганні. Переможці І (шкільного) етапу візьмуть участь у ІІ (районному) етапі конкурсу, що відбудеться 25 листопада 2017 року на базі Острівської школи.

Популярні дописи з цього блогу

Всесвітній день прибирання

      15 вересня   освітяни громади  долучилися до  Всесвітнього дня прибирання, міжнародної акції , котра має допомогти у формуванні дбайливого ставлення до середовища, в якому живемо і працюємо. Педагоги, учні, працівники відділу освіти черговий раз зробили свій внесок у благоустрій, прилеглих до закладів територій, та чистоти приміщень.

Грант для студентів і абітурієнтів

Запрошуємо студентів і абітурієнтів Тернопільської області Тернопільського району взяти участь у соціальній програмі Scholarship. Головний приз - гранти (стипендія) на сплату року навчання в українському ВНЗ.  Наразі відкрито 8 номінацій:  30 000 грн. -   https://gym-training.com/ru/scholarship-ua  (запитання та роботи надсилати на пошту:  scholarship@gym-training.com ) 17 000 грн. -   https://kyiv.repair/soczialnaya-programma-scolarship-ot-scz-kiev-remont.html  (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship -  scholarship@kyiv.repair ) 21 500 грн. -   https://nadomu.kiev.ua/start-programmyi-scholarship-ot-kompanii-remont-na-domu.html  (запитання та роботи надсилати на пошту:  scholarship@nadomu.kiev.ua ) 20 000 грн. -   https://renix.com.ua/scholarship/  (запитання та роботи надсилати на пошту:  scholarship@renix.com.ua ) 44 000 грн. -   https://www.lumid...

Крок до Нової української школи

   З метою реалізації плану заходів щодо впровадження Концепції Нової української школи в умовах реформування початкової освіти , створення належних умов для реалізації змісту навчальних програм відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти , успішної реалізації завдань реформування освітньої системи, удосконалення діяльності педагогічних працівників та популяризації кращого досвіду учителів початкових класів.     18, 21 травня 2018 року відбувся конкурс-огляд на кращий лепбук серед учнів та учителів 1-4 класів закладів освіти громади у чотирьох   номінаціях.   На конкурс-огляд було представлено 20 лепбуків різної тематики. Досвід  роботи  вчител ів   з учнями  показав, що лепбуки цікаві для дітей, адже те, що дитина створює своїми руками, є для неї цінним та важливим, а значить, й ефективним у навчанні. Такий виріб має великі навчальні можливості, адже дозволяє систематизувати, узагальнювати, поглиблювати...