Перейти до основного вмісту

Патріотичне виховання дітей дошкільного віку засобами народознавства

Проблема патріотичного виховання виникла давно. В основі її вирішення є відродження національної культури, фундамент якої -  усталені народні традиції та звичаї,  вироблені народом впродовж усього історико-культурного розвитку.
5 грудня 2016 року на базі НВК «Шляхтинецька ЗОШ І-ІІ ст. ім. О. Г. Барвінського – ДНЗ» відбулося методичне засідання вихователів закладів освіти громади. Темою семінару-практикуму було визначено «Патріотичне виховання дітей дошкільного віку засобами народознавства». Участь у семінарі взяли: Паращук О.Л., головний спеціаліст відділу освіти, Левчук К.І., директор НВК «Шляхтинецька ЗОШ І-ІІ ст. ім. О.Г. Барвінського – ДНЗ», вчитель початкових класів Бутрин М.С. та вихователі закладів освіти громади Скрипник Г.Б., Караванська Т.Р., Федорчук Н.Я., Шикула І.І. та Нагайовська І.В.

У практичній частині семінару присутнім представили розвагу для дітей старшого дошкільного віку «Андріївські вечорниці», яку підготувала вихователь закладу Караванська Т.Р. Метою розваги було поглибити та розширити знання дітей про звичаї та обряди українського народу: народні ігри, пісні, скоромовки, прислів’я, виховувати повагу до традицій українського народу, любов до рідного краю, бажання берегти свою національну культуру.
Під час теоретичної частини семінару було обговорено низку питань. Про актуальність і завдання патріотичного виховання доповіла керівник методоб’єднання вихователів закладів освіти громади Федорчук Надія Ярославівна, про створення умов в ЗДО для проведення роботи з народознавства та про форми роботи, методи та прийоми подачі традицій українського народу, ефективність їх використання  розповіла спеціаліст відділу освіти Паращук Олена Любомирівна.
Метою патріотичного виховання є формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, пошани до видатних вітчизняних історичних діячів, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків. Щоб досягти цієї мети, виховувати патріотів слід вже з дошкільного віку.
Патріотизм як основа сучасного виховання дітей передбачає формування національної свідомості та самосвідомості, тобто виховання любові до рідної землі, до свого народу, освоєння національних цінностей (мови, території, культури), формування почуття гідності й гордості за свою Батьківщину. Саме плекання національної свідомості й самосвідомості, прищеплення моральних ідеалів та ціннісних орієнтирів починається з раннього дитинства, з перших років життя дитини.
«Для повноцінного розвитку особистості дитини необхідні багато умов, і одна з них - справжній педагог. Педагог повинен мати масу знань, умінь, навичок, але найголовніше - він повинен постійно бажати вдосконалюватися, не зупинятися на досягнутому і постійно вчитися самому, щоб добре навчати інших», - зазначила О.Л. Паращук.
По закінченні семінару з метою ознайомлення не тільки малят але і педагогів громади з історичною, культурною особливістю свого села директор НВК «Шляхтинецька ЗОШ І-ІІ ст. ім. О.Г. Барвінського – ДНЗ» Левчук Катерина Іванівна провела екскурсію шкільним музеєм.


Популярні дописи з цього блогу

Випускники -2023. Підсумки.

  Кілька тижнів тому звершився 2022-2023 навчальний рік. Сказати, що він був важкий, буде замало. Найбільші виклики стояли перед цьогорічними випускниками. І все ж вони впоралися! У трьох закладах освіти нашої громади  свідоцтва  про повну загальну середню освітуз отримали 35 учнів. П'ятеро з них  нагороджені золотими медалями:    Риба Тетяна, Чоловічок Інна, Швед Людмила - учні НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" Балик Інна, Осух Софія - учні Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. Срібні медалі отримали: Руда Вікторія - учениця НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ", Мельник Аліна – учниця Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. А результати національного мульпредметного тесту перевершили будь-які очікування! 200 балів з математики - це результат Фещака Максима, випускника Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. 190 балів з української мови  Швед Людмила та Риба Тетяна - випускниці НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ"; Осух Софія та Вікторія Ханас -  випускниці Ангелівської ЗОШ І-І

Серпневі зустрічі освітян - до початку 2023-2024 навчального року

  Тиждень, що минув, для освітян нашої громади був насичений зустрічами, присвячених початку та деяких особливостей перебігу 2023-2024 навчального року.     На нараді директорів і засіданнях професійних педагогічних спільнот усіх дев’яти освітніх галузей начальниця відділу освіти   Віра Коршняк, головні спеціалісти відділу - Наталія Загнибіда, Тетяна Лазар, Володимир Шафран, Олена Гуменюк - представили основний кейс інформаційно-методичних матеріалів та нормативно-правових освітянських актів, які регламентують, висвітлюють і  пояснюють основні напрямки діяльності педагогів у прийдешньому 2023-2024 навчальному році. Наголошувалося на тому, що за нинішніх важких обставин воєнного стану українським педагогам необхідно усвідомити, що найважливіше завдання для всіх учасників освітнього процесу – це подолання освітніх та виховних втрат.  Вони взяли свій початок в час пандемії COVID-19, а посилила     їх  і помножила, у декілька разів, війна. На кону – майбутнє нашої країни, адже без якісно

Шановні учні, випускники, вчителі, батьки!

           Вітаю всіх з успішним закінченням навчального року, який подарував школярам нові знання, нові враження, думки та почуття; педагогам – гордість за виховання майбутнього покоління громадян з новими ціннісними орієнтирами; батькам – хвилини щастя за своїх дітей, що значно подорослішали. Нехай малиновий передзвін останнього дзвоника пролунає в кожному серці радісним настроєм, вірою в завтрашній день, надією життєвих гараздів і успіхів.