Перейти до основного вмісту

Патріотичне виховання дітей дошкільного віку засобами народознавства

Проблема патріотичного виховання виникла давно. В основі її вирішення є відродження національної культури, фундамент якої -  усталені народні традиції та звичаї,  вироблені народом впродовж усього історико-культурного розвитку.
5 грудня 2016 року на базі НВК «Шляхтинецька ЗОШ І-ІІ ст. ім. О. Г. Барвінського – ДНЗ» відбулося методичне засідання вихователів закладів освіти громади. Темою семінару-практикуму було визначено «Патріотичне виховання дітей дошкільного віку засобами народознавства». Участь у семінарі взяли: Паращук О.Л., головний спеціаліст відділу освіти, Левчук К.І., директор НВК «Шляхтинецька ЗОШ І-ІІ ст. ім. О.Г. Барвінського – ДНЗ», вчитель початкових класів Бутрин М.С. та вихователі закладів освіти громади Скрипник Г.Б., Караванська Т.Р., Федорчук Н.Я., Шикула І.І. та Нагайовська І.В.

У практичній частині семінару присутнім представили розвагу для дітей старшого дошкільного віку «Андріївські вечорниці», яку підготувала вихователь закладу Караванська Т.Р. Метою розваги було поглибити та розширити знання дітей про звичаї та обряди українського народу: народні ігри, пісні, скоромовки, прислів’я, виховувати повагу до традицій українського народу, любов до рідного краю, бажання берегти свою національну культуру.
Під час теоретичної частини семінару було обговорено низку питань. Про актуальність і завдання патріотичного виховання доповіла керівник методоб’єднання вихователів закладів освіти громади Федорчук Надія Ярославівна, про створення умов в ЗДО для проведення роботи з народознавства та про форми роботи, методи та прийоми подачі традицій українського народу, ефективність їх використання  розповіла спеціаліст відділу освіти Паращук Олена Любомирівна.
Метою патріотичного виховання є формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, пошани до видатних вітчизняних історичних діячів, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків. Щоб досягти цієї мети, виховувати патріотів слід вже з дошкільного віку.
Патріотизм як основа сучасного виховання дітей передбачає формування національної свідомості та самосвідомості, тобто виховання любові до рідної землі, до свого народу, освоєння національних цінностей (мови, території, культури), формування почуття гідності й гордості за свою Батьківщину. Саме плекання національної свідомості й самосвідомості, прищеплення моральних ідеалів та ціннісних орієнтирів починається з раннього дитинства, з перших років життя дитини.
«Для повноцінного розвитку особистості дитини необхідні багато умов, і одна з них - справжній педагог. Педагог повинен мати масу знань, умінь, навичок, але найголовніше - він повинен постійно бажати вдосконалюватися, не зупинятися на досягнутому і постійно вчитися самому, щоб добре навчати інших», - зазначила О.Л. Паращук.
По закінченні семінару з метою ознайомлення не тільки малят але і педагогів громади з історичною, культурною особливістю свого села директор НВК «Шляхтинецька ЗОШ І-ІІ ст. ім. О.Г. Барвінського – ДНЗ» Левчук Катерина Іванівна провела екскурсію шкільним музеєм.


Популярні дописи з цього блогу

Серпневі зустрічі освітян - до початку 2023-2024 навчального року

  Тиждень, що минув, для освітян нашої громади був насичений зустрічами, присвячених початку та деяких особливостей перебігу 2023-2024 навчального року.     На нараді директорів і засіданнях професійних педагогічних спільнот усіх дев’яти освітніх галузей начальниця відділу освіти   Віра Коршняк, головні спеціалісти відділу - Наталія Загнибіда, Тетяна Лазар, Володимир Шафран, Олена Гуменюк - представили основний кейс інформаційно-методичних матеріалів та нормативно-правових освітянських актів, які регламентують, висвітлюють і  пояснюють основні напрямки діяльності педагогів у прийдешньому 2023-2024 навчальному році. Наголошувалося на тому, що за нинішніх важких обставин воєнного стану українським педагогам необхідно усвідомити, що найважливіше завдання для всіх учасників освітнього процесу – це подолання освітніх та виховних втрат.  Вони взяли свій початок в час пандемії COVID-19, а посилила     їх  і помножила, у декілька разів, війна. На кону – майбутнє нашої країни, адже без якісно

День підприємця в закладах освіти громади

  Щороку в першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця. Підприємці – це енергійні, сміливі, наполегливі люди, які є прикладом для наслідування. Люди, які не лише створюють робочі місця, а й допомагають розвиватися громаді, активно підтримують наших захисників та допомагають постраждалим від війни.   В закладах освіти громади пройшли заходи під гаслом «Успішні попри війну». У Лозівській ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ відбулася зустріч Наталії Кравчук,    успішного підприємця з учнями старших класів "Як досягнути успіху? Етапи підприємницької діяльності". Учні Соборненської гімназії ім. В. Гарматія провели настільну гру «Юний підприємець» та побували на зустрічі   з підприємцем Андрієм Кітиком. Учителі Байковецької   гімназія організували цікаві зустрічі з підприємцями: ФОП   "Качан" (вантажні перевезення); ФОП " Федорчук " Мережа кавярень " Горня"; ФОП " Сухарські"(маркетингова діяльність,послуги   дизайну). У 2 класі проведено

Всесвітній день прибирання

      15 вересня   освітяни громади  долучилися до  Всесвітнього дня прибирання, міжнародної акції , котра має допомогти у формуванні дбайливого ставлення до середовища, в якому живемо і працюємо. Педагоги, учні, працівники відділу освіти черговий раз зробили свій внесок у благоустрій, прилеглих до закладів територій, та чистоти приміщень.