Перейти до основного вмісту

Використання інтерактивних методів навчання та інтерактивних технологій на уроках математики, фізики та астрономії

16 березня 2018 року на базі Стегниківської філії НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» відбувся семінар-тренінг для вчителів математики, фізики та астрономії Байковецької ОТГ на тему «Використання інтерактивних методів навчання та інтерактивних технологій на уроках математики, фізики та астрономії». 
        Метою семінару було: впровадження інтерактивних технологій навчання, які сприяють інтелектуальному розвитку школярів, формуванню навичок і вмінь, виробленню цінностей, створенню атмосфери співробітництва, взаємодії вчителя та учнів, привернути увагу до актуальності даної проблеми на прикладі творчих напрацювань учителя математики Стегниківської філії НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Скоробогатої Оксани Георгіївни.

У теоретичній частині методист з навчальних дисциплін Носко О.О. розкрив сутність інтерактивних методів навчання. Він відмітив, що під час інтерактивного навчання учень стає не об’єктом, а суб’єктом навчання, він відчуває себе активним учасником подій і власної освіти та розвитку. Це забезпечує внутрішню мотивацію навчання, що сприяє його ефективності. Адже науково-технічний прогрес України залежить від якості знань з математики і фізики. Поліпшення підготовки майбутніх спеціалістів сучасного виробництва неможливе без високого рівня знань з предметів природничого циклу.Вчитель вищої кваліфікаційної категорії Скоробогата О.Г. відзначила, що сучасні учні дуже швидко сприймають ідеї інформаційного суспільства, тому зараз працювати з учнями так, як ми це робили 10-20 років тому, вже не виходить. Традиційна структура уроків ВИВЧЕННЯ - ЗАСВОЄННЯ - ФОРМУВАННЯ - СИСТЕМАТИЗАЦІЯ – КОНТРОЛЬ стає все менш ефективною. Часто буває так, що учням не цікаво те, що робить вчитель на уроці, вони не працюють чи навіть не чують вчителя, тому треба змінювати роль вчителя та учня в навчальному процесі, впроваджувати методики креативного навчання, які б відповідали сучасним реаліям освітнього процесу.Вчителька підготувала цікаву презентацію, в якій показала, як в рамках інтерактивних технологій можна використовуватися різні підходи, нові методи, методичні прийоми та форми організації проведення занять.
Скоробогата О.Г. ознайомила учасників тренінгу з інтерактивними технологіями, які вона використовує, та які найбільш повно забезпечують комфортні умови навчання і розвитку школярів, всебічно реалізують їх природний потенціал, виховують особистість, здатну до cамоосвіти, саморозвитку, самовдосконалення, яка вміє використовувати одержані знання для творчого розв'язання проблем, критично мислити.

Керівник міжшкільного методоб’єднання вчителів математики, фізики та астрономії, вчитель-методист Шемеля М.А. навів приклади використання індивідуальних, парних, колективних та фронтальних інтерактивних технологіїй навчання на уроках фізики та астрономії.


Учитель математики Дубовецької філії НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Ільків Г.Р. поділилися власними напрацюваннями щодо використання електронного фото-сервісу Pinterest для формування в учнів мотивації до плідної та результативної діяльності на уроках математики і фізики.В процесі роботи семінару відбувся обмін думками із проблеми використання інтерактивних методів та технологій, узагальнено чимало цікавих ідей, визначено ефективні шляхи вдосконалення інтерактивного навчання, яке створює ситуацію успіху для кожного учня, сприяє розвитку його компетентності, що і є сьогодні основним завданням школи.

Популярні дописи з цього блогу

Методичний фестиваль - 2023

  Відповідно до плану роботи відділу освіти Байковецької сільської ради на 2023 рік, 2 березня, на базі Шляхтинецької гімназії ім. О.Г. Барвінського відбувся традиційний щорічний методичний фестиваль. Цей захід має на меті сприяти поширенню кращого педагогічного досвіду та освітянських інновацій. Свої напрацювання перед присутніми – членами атестаційної комісії   ІІ рівня, керівниками шкіл та своїми колегами – представляли учителі, котрі, за результатами цьогорічної атестації, повинні підтвердити або отримати вищу кваліфікаційну категорію чи педагогічні звання. З вітальним словом до присутніх звернулася начальниця відділу освіти Віра КОРШНЯК. Вона побажала педагогам, щоб у їхній щоденній діяльності завжди було місце для творчості, натхнення і професійного розвитку. Вибір тематики нинішнього методичного фестивалю – «Кращі практики формування системи оцінювання, спрямованої на реалізацію компетентнісного підходу», – обумовлений тим, що в базовий компонент загальної середньої освіти з

Чекаємо вас з перемогами на ІІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад!

  У січні-лютому   2023 року буде тривати ІІІ етап Всеукраїнських предметних олімпіад. В них також братимуть участь учні-закладів освіти нашої громади, що стали переможцями ІІ етапу. З німецької мови   - Лясота Софія , учениця 10 класу НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» (вчитель Прус Н.Б.). З географії – Швед Людмила, учениця 11 класу НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» (вчитель Логін Г.В.); Гранда Андрій, учень 8 класу Шляхтинецької гімназії ім. О.Г.Барвінського (вчитель Логін Г.В.); Лісова Марта, учениця 9 класу   Шляхтинецької гімназії ім. О.Г.Барвінського (вчитель Логін Г.В.). З трудового навчання – Зятик Михайло, учень 9 класу НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» (вчитель Бутрин В.С.);   Заяць Тетяна - учениця 10 класу НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» (вчитель Бутрин В.С.);   Фортман Діана, учениця 9 класу Ангелівської школи І-ІІІ ст. (вчитель Осух С.І.).    З астрономії - Швед Людмила, учениця 11 класу НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» (вчитель Шемеля М.А.); Логін Олег

Випускники -2023. Підсумки.

  Кілька тижнів тому звершився 2022-2023 навчальний рік. Сказати, що він був важкий, буде замало. Найбільші виклики стояли перед цьогорічними випускниками. І все ж вони впоралися! У трьох закладах освіти нашої громади  свідоцтва  про повну загальну середню освітуз отримали 35 учнів. П'ятеро з них  нагороджені золотими медалями:    Риба Тетяна, Чоловічок Інна, Швед Людмила - учні НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" Балик Інна, Осух Софія - учні Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. Срібні медалі отримали: Руда Вікторія - учениця НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ", Мельник Аліна – учниця Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. А результати національного мульпредметного тесту перевершили будь-які очікування! 200 балів з математики - це результат Фещака Максима, випускника Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. 190 балів з української мови  Швед Людмила та Риба Тетяна - випускниці НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ"; Осух Софія та Вікторія Ханас -  випускниці Ангелівської ЗОШ І-І