Перейти до основного вмісту

Вивчаємо мови


 

Знання іноземних мов – це ключ до успіху в сучасному світі, де спілкування іноземними мовами та обробка величезних обсягів інформації набуває все більшого значення. Інтерес до вивчення мов традиційно великий, бо перефразовуючи відомий вислів, можна сміливо сказати, що той, хто володіє мовами, володіє світом.
Загалом людина, яка володіє мовами, – різнобічно розвинута особистість, володіє кращими здібностями до вивчення нового, вільніша та більш впевнена у спілкуванні з людьми.
   Учні НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» добре знають вислів : «Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина». Тобто, чим більше мов на сьогодні ти знаєш, тим краще. Адже, кожна мова – це ключ, який відкриває двері до чогось свого, до чогось нового. На базі школи працює мовний клуб, який веде доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін Тернопільського державного медичного університету Кадобний Тарас Богданович.

   Близько тридцяти учнів школи відвідують мовний клуб. Із нетерпінням чекають суботнього дня, бо знають, що відкриють для себе щось нове. Кожної суботи з Тарасом Богдановичем приїжджають студенти з різних кра їн світу, які навчаються в Тернопільському медичному університеті. Наші школярі вже мали змогу поспілкуватися зі студентами з Польщі, Пакистану, Нігерії, Гани, Індії. Студенти допомагають у вивченні польської та англійської мов. Таким чином учні мають можливість адаптуватися до різних діалектів, збагатитися не тільки мовними виразами, ідіомами, зворотами, а й знаннями про культуру, традиції інших країн.
   За словами пана Тараса, щоб вивчити будь-яку мову, потрібно знати ментальність цієї країни, традиції, звичаї, культуру. Разом в сукупності це дає хороший результат у вивченні мови. Метод, який він використовує, - так званий прямий або натуральний метод. Метод реформ. На жаль, в багатьох школах сьогодні і надалі практикують граматико-перекладне вивчення мов, яке менш ефективне. Коли є живе спілкування, учні долають так званий мовний бар’єр.
  Наші учні мають унікальну можливість природньо комунікувати, обмінюватися адресами, робити фотографії, селфі, , тобто їхнє спілкування продовжується, що ефективно впливає на вивчення мови. Адже мову потрібно вивчати постійно. Це розкриває перед нами нові можливості, робить багатшим наш духовний світ.








Популярні дописи з цього блогу

Випускники -2023. Підсумки.

  Кілька тижнів тому звершився 2022-2023 навчальний рік. Сказати, що він був важкий, буде замало. Найбільші виклики стояли перед цьогорічними випускниками. І все ж вони впоралися! У трьох закладах освіти нашої громади  свідоцтва  про повну загальну середню освітуз отримали 35 учнів. П'ятеро з них  нагороджені золотими медалями:    Риба Тетяна, Чоловічок Інна, Швед Людмила - учні НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" Балик Інна, Осух Софія - учні Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. Срібні медалі отримали: Руда Вікторія - учениця НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ", Мельник Аліна – учниця Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. А результати національного мульпредметного тесту перевершили будь-які очікування! 200 балів з математики - це результат Фещака Максима, випускника Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. 190 балів з української мови  Швед Людмила та Риба Тетяна - випускниці НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ"; Осух Софія та Вікторія Ханас -  випускниці Ангелівської ЗОШ І-І

Серпневі зустрічі освітян - до початку 2023-2024 навчального року

  Тиждень, що минув, для освітян нашої громади був насичений зустрічами, присвячених початку та деяких особливостей перебігу 2023-2024 навчального року.     На нараді директорів і засіданнях професійних педагогічних спільнот усіх дев’яти освітніх галузей начальниця відділу освіти   Віра Коршняк, головні спеціалісти відділу - Наталія Загнибіда, Тетяна Лазар, Володимир Шафран, Олена Гуменюк - представили основний кейс інформаційно-методичних матеріалів та нормативно-правових освітянських актів, які регламентують, висвітлюють і  пояснюють основні напрямки діяльності педагогів у прийдешньому 2023-2024 навчальному році. Наголошувалося на тому, що за нинішніх важких обставин воєнного стану українським педагогам необхідно усвідомити, що найважливіше завдання для всіх учасників освітнього процесу – це подолання освітніх та виховних втрат.  Вони взяли свій початок в час пандемії COVID-19, а посилила     їх  і помножила, у декілька разів, війна. На кону – майбутнє нашої країни, адже без якісно

Шановні учні, випускники, вчителі, батьки!

           Вітаю всіх з успішним закінченням навчального року, який подарував школярам нові знання, нові враження, думки та почуття; педагогам – гордість за виховання майбутнього покоління громадян з новими ціннісними орієнтирами; батькам – хвилини щастя за своїх дітей, що значно подорослішали. Нехай малиновий передзвін останнього дзвоника пролунає в кожному серці радісним настроєм, вірою в завтрашній день, надією життєвих гараздів і успіхів.