Перейти до основного вмісту

“Формування освітнього середовища Нової української школи через співпрацю методичних служб”



15 листопада 2018 року на базі НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. с. Великі Гаї"  відбувся обласний науково-методичний семінар завідувачів методичними кабінетами  “Формування освітнього середовища Нової української школи через співпрацю методичних служб” (з досвіду роботи комунального закладу Тернопільської районної ради “Тернопільський районний методичний кабінет”, методичного кабінету відділу освіти Байковецької сільської ради та методичного кабінету відділу освіти виконавчого комітету Великогаївської сільської ради).
  Із досвідом роботи організації управління методичною роботою в умовах децентралізації ти впровадження Концепції Нової української школи з учасниками семінару поділилась завідувач методичним кабінетом Загнибіда Н.М.

Учасники семінару активно працювали у локаціях.
   У локації «Роль методичного кабінету у створенні умов для підвищення рівня професійної компетентності педагогів» Н. М. Загнибіда розповіла про специфіку організації методичної роботи з педагогами закладів освіти Байковецької сільської ради.
  Одним із вагомих досягнень стала практика створення методичного кабінету відділу освіти Байковецької сільської ради, що пройшла ґрунтовну експертизу і розміщена на першій спеціалізованій он-лайн платформі «Кращі практики управління освітою», рекомендована для використання у процесі організації методичних кабінетів територіальних громад. Елементи цієї практики розміщено у всеукраїнському періодичному виданні «Директор школи».
Наталія Михайлівна продемонструвала присутнім інтерактивне освітнє середовище, в якому співпрацюють методисти та вчителі, показала наповнення папок для предметників, керівників гуртків, а також форми роботи, які уможливило використання Google-ресурсу. Крім того, завідувач методичного кабінету Байковецької сільської ради окреслила переваги використання віртуального сховища – економія часу, доступність з будь-якого гаджета, що під’єднаний до інтернету, можливість постійно редагувати та вдосконалювати методичну продукцію та документи, вільний доступ до фахових періодичних видань. Такий підхід спростив роботу з підготовки спільних уроків та виховних заходів, які минулого навчального року відбувалися в опорній школі. Підсумки цього педагогічного експерименту висвітлено в офіційному друкованому виданні Міністерства освіти і науки «Освіта України».
   В основу роботи методистів покладено моніторингові дослідження якості освіти. Моніторинг задля забезпечення результату, який відбувається «знизу до верху» - від потреб учня, учителя, до методичного кабінету – щоб надати допомогу в роботі.

Популярні дописи з цього блогу

Випускники -2023. Підсумки.

  Кілька тижнів тому звершився 2022-2023 навчальний рік. Сказати, що він був важкий, буде замало. Найбільші виклики стояли перед цьогорічними випускниками. І все ж вони впоралися! У трьох закладах освіти нашої громади  свідоцтва  про повну загальну середню освітуз отримали 35 учнів. П'ятеро з них  нагороджені золотими медалями:    Риба Тетяна, Чоловічок Інна, Швед Людмила - учні НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" Балик Інна, Осух Софія - учні Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. Срібні медалі отримали: Руда Вікторія - учениця НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ", Мельник Аліна – учниця Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. А результати національного мульпредметного тесту перевершили будь-які очікування! 200 балів з математики - це результат Фещака Максима, випускника Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. 190 балів з української мови  Швед Людмила та Риба Тетяна - випускниці НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ"; Осух Софія та Вікторія Ханас -  випускниці Ангелівської ЗОШ І-І

Серпневі зустрічі освітян - до початку 2023-2024 навчального року

  Тиждень, що минув, для освітян нашої громади був насичений зустрічами, присвячених початку та деяких особливостей перебігу 2023-2024 навчального року.     На нараді директорів і засіданнях професійних педагогічних спільнот усіх дев’яти освітніх галузей начальниця відділу освіти   Віра Коршняк, головні спеціалісти відділу - Наталія Загнибіда, Тетяна Лазар, Володимир Шафран, Олена Гуменюк - представили основний кейс інформаційно-методичних матеріалів та нормативно-правових освітянських актів, які регламентують, висвітлюють і  пояснюють основні напрямки діяльності педагогів у прийдешньому 2023-2024 навчальному році. Наголошувалося на тому, що за нинішніх важких обставин воєнного стану українським педагогам необхідно усвідомити, що найважливіше завдання для всіх учасників освітнього процесу – це подолання освітніх та виховних втрат.  Вони взяли свій початок в час пандемії COVID-19, а посилила     їх  і помножила, у декілька разів, війна. На кону – майбутнє нашої країни, адже без якісно

Шановні учні, випускники, вчителі, батьки!

           Вітаю всіх з успішним закінченням навчального року, який подарував школярам нові знання, нові враження, думки та почуття; педагогам – гордість за виховання майбутнього покоління громадян з новими ціннісними орієнтирами; батькам – хвилини щастя за своїх дітей, що значно подорослішали. Нехай малиновий передзвін останнього дзвоника пролунає в кожному серці радісним настроєм, вірою в завтрашній день, надією життєвих гараздів і успіхів.