Перейти до основного вмісту

Листи з динамікою поширення коронавірусу «вражають» комп’ютери


У листах користувачам пропонується встановити додаток, який обіцяє надавати актуальну інформацію щодо епідеміологічного стану в світі.


Наприклад, при запуску зловмисної програми CoronaMap.exe відображається інформація з онлайн карт щодо поширення коронавірусу, яка розміщена на сайті Університету Джона Хопкінса, а в прихованному режимі ініціюється запуск шкідливого програмного забезпечення, відомого як AZORult.

AZORult – шкідливе програмне забезпечення (далі – ШПЗ) типу «троянський кінь», призначене для збору різноманітної конфіденційної інформації користувача, такої як дані з месенджерів та браузерів, в тому числі файли cookie, ідентифікатори користувачів та пристроїв, паролі та інформація, що пов’язана з інтернет-банкінгом чи криптовалютами. Для ідентифікації при з’єднанні з командно-контрольним сервером використовуються дані про інфікований пристрій.


В України вже є інциденти пов’язані з даним способом отримання несанкціонованого доступу до інформації користувачів, способи розповсюдження, вектори зараження та методологію роботи шпигунського програмного забезпечення.

Встановлено, що зловмисники поширюють дане програмне забезпечення за допомогою розсилки спам-повідомлень на електронні скриньки. Електронні листи зазвичай містять оманливий текст, що спонукає користувачів відкрити вкладені файли (наприклад – актуальна інформація, щодо розповсюдження коронавірусу в світі). Після завантаження та запуску вкладення користувачем виконується певний перелік команд, що дає змогу AZORult бути виконаним на цільовій системі. 

Звертаємо увагу на те, що подібний підхід може використовуватись для розвідки, викрадення даних чи реалізації інших атак. 

Механізм ураження системи ускладнює видалення шпигунського програмного забезпечення з інфікованих пристроїв, через що доцільніше відновити систему з резервної копії. 

Що робити?
Встановити відображення електронних листів у форматі «звичайний текст», без вкладень чи активних елементів.
Одразу видаляти підозрілі листи, не переходити за невідомими посиланнями.
Не завантажувати та не запускати додатки з листів, які ви не очікували отримати.
Перевіряти підозрілі файли на VirusTotal.
Не встановлюйте програмне забезпечення з невідомих чи неперевірених ресурсів.

Корисні посилання: 

Основні правила кібергігієни: https://cert.gov.ua/recommendations/21
Як розпізнати фейк?: https://cert.gov.ua/recommendations/22
Загальні рекомендації Державного центру кіберзахисту та протидії кіберзагрозам Держспецзв’язку для підвищення рівня захисту інформаційних ресурсів та систем і для запобігання кіберінцидентам в установах, на підприємствах і в організаціях: https://cert.gov.ua/files/pdf/Rec0301.pdf

Популярні дописи з цього блогу

Методичний фестиваль - 2023

  Відповідно до плану роботи відділу освіти Байковецької сільської ради на 2023 рік, 2 березня, на базі Шляхтинецької гімназії ім. О.Г. Барвінського відбувся традиційний щорічний методичний фестиваль. Цей захід має на меті сприяти поширенню кращого педагогічного досвіду та освітянських інновацій. Свої напрацювання перед присутніми – членами атестаційної комісії   ІІ рівня, керівниками шкіл та своїми колегами – представляли учителі, котрі, за результатами цьогорічної атестації, повинні підтвердити або отримати вищу кваліфікаційну категорію чи педагогічні звання. З вітальним словом до присутніх звернулася начальниця відділу освіти Віра КОРШНЯК. Вона побажала педагогам, щоб у їхній щоденній діяльності завжди було місце для творчості, натхнення і професійного розвитку. Вибір тематики нинішнього методичного фестивалю – «Кращі практики формування системи оцінювання, спрямованої на реалізацію компетентнісного підходу», – обумовлений тим, що в базовий компонент загальної середньої освіти з

Чекаємо вас з перемогами на ІІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад!

  У січні-лютому   2023 року буде тривати ІІІ етап Всеукраїнських предметних олімпіад. В них також братимуть участь учні-закладів освіти нашої громади, що стали переможцями ІІ етапу. З німецької мови   - Лясота Софія , учениця 10 класу НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» (вчитель Прус Н.Б.). З географії – Швед Людмила, учениця 11 класу НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» (вчитель Логін Г.В.); Гранда Андрій, учень 8 класу Шляхтинецької гімназії ім. О.Г.Барвінського (вчитель Логін Г.В.); Лісова Марта, учениця 9 класу   Шляхтинецької гімназії ім. О.Г.Барвінського (вчитель Логін Г.В.). З трудового навчання – Зятик Михайло, учень 9 класу НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» (вчитель Бутрин В.С.);   Заяць Тетяна - учениця 10 класу НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» (вчитель Бутрин В.С.);   Фортман Діана, учениця 9 класу Ангелівської школи І-ІІІ ст. (вчитель Осух С.І.).    З астрономії - Швед Людмила, учениця 11 класу НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» (вчитель Шемеля М.А.); Логін Олег

Випускники -2023. Підсумки.

  Кілька тижнів тому звершився 2022-2023 навчальний рік. Сказати, що він був важкий, буде замало. Найбільші виклики стояли перед цьогорічними випускниками. І все ж вони впоралися! У трьох закладах освіти нашої громади  свідоцтва  про повну загальну середню освітуз отримали 35 учнів. П'ятеро з них  нагороджені золотими медалями:    Риба Тетяна, Чоловічок Інна, Швед Людмила - учні НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" Балик Інна, Осух Софія - учні Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. Срібні медалі отримали: Руда Вікторія - учениця НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ", Мельник Аліна – учниця Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. А результати національного мульпредметного тесту перевершили будь-які очікування! 200 балів з математики - це результат Фещака Максима, випускника Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ст. 190 балів з української мови  Швед Людмила та Риба Тетяна - випускниці НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ"; Осух Софія та Вікторія Ханас -  випускниці Ангелівської ЗОШ І-І