Перейти до основного вмісту

Вивчення інформаційної відкритості шкіл

Державною службою якості освіти України та її територіальними органами у квітні 2020 року проведено вивчення щодо забезпечення прозорості, інформаційної відкритості шкіл.
Службою станом на 22 травня 2020 року опрацьовано інформацію із вебсайтів 7812 закладів загальної середньої освіти (або їх засновників), тобто вивченням охоплено  51,4% шкіл України (без тимчасово окупованих територій).
Результати засвідчують ряд проблем, що потребують невідкладного вирішення. Зокрема, викликає занепокоєння, що значна частина закладів загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО) не мають власних вебсайтів. Так, вебсайти відсутні в 1497 (19,2%) шкіл із 7812, переважна більшість ЗЗСО  комунальної форми власності – 1473, інші 24 – приватні.
Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу в закладі освіти взагалі не оприлюднили 74, 8%  ЗЗСО, а план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу в школі – 67,2%.
Крім того, на сайтах 63,2% ЗЗСО відсутня будь-яка інформація щодо ліцензій на провадження освітньої діяльності, що може вказувати також на неналежне виконання органами ліцензування в сфері загальної середньої освіти своїх повноважень. 33,5% шкіл не надають відкритий доступ до інформації про свій кадровий склад та 59,9% – наявність вакантних посад, що не сприяє вирішенню проблеми забезпечення шкіл якісними педагогічними кадрами.
Залишаються відкритим питання про відсутність на вебсайтах шкіл інформації щодо освітніх програм – 48,9%; закріплену за  школою  територію обслуговування – 54,1% ; дані стососвно фактичної чисельності учнів – 45,5%, правила прийому на навчання – 53,7%.
Заклади загальної середньої освіти формують відкриті й загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та зобов’язані надавати доступ до такої  інформації на власних вебсайтах, а у разі їх відсутності – на вебсайтах засновників.
Детально про забезпечення закладами загальної середньої освіти відкритого доступу до інформації та документів на вебсайтах тут.

Популярні дописи з цього блогу

Всесвітній день прибирання

      15 вересня   освітяни громади  долучилися до  Всесвітнього дня прибирання, міжнародної акції , котра має допомогти у формуванні дбайливого ставлення до середовища, в якому живемо і працюємо. Педагоги, учні, працівники відділу освіти черговий раз зробили свій внесок у благоустрій, прилеглих до закладів територій, та чистоти приміщень.

Грант для студентів і абітурієнтів

Запрошуємо студентів і абітурієнтів Тернопільської області Тернопільського району взяти участь у соціальній програмі Scholarship. Головний приз - гранти (стипендія) на сплату року навчання в українському ВНЗ.  Наразі відкрито 8 номінацій:  30 000 грн. -   https://gym-training.com/ru/scholarship-ua  (запитання та роботи надсилати на пошту:  scholarship@gym-training.com ) 17 000 грн. -   https://kyiv.repair/soczialnaya-programma-scolarship-ot-scz-kiev-remont.html  (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship -  scholarship@kyiv.repair ) 21 500 грн. -   https://nadomu.kiev.ua/start-programmyi-scholarship-ot-kompanii-remont-na-domu.html  (запитання та роботи надсилати на пошту:  scholarship@nadomu.kiev.ua ) 20 000 грн. -   https://renix.com.ua/scholarship/  (запитання та роботи надсилати на пошту:  scholarship@renix.com.ua ) 44 000 грн. -   https://www.lumid...

Виготовлення шпаківні

02 березня 2020 року на базі навчально-виховного комплексу "Лозівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" був проведений урок трудового навчання на тему "Оздоблення виробів". Цей урок є однив із плеяди заходів, котрі спрямовані на реалізацію проекту, спрямованого на виготовлення шпаківень. Очолює проект вчитель трудового навчання Бутрин Василь Степанович.