Перейти до основного вмісту

До четвертої річниці відділу освіти. Познайомимось ближче?


  
  
  Чотири  роки  у  Байковецькій  об’єднаній територіальній громаді,  як окремий підрозділ,  існує відділ освіти.  Здається, це зовсім небагато, але за таким, відносно малим, проміжком часу стоїть колосальна робота всіх працівників разом і кожного зокрема, гострі дискусії  та радісні емоції визнання перемог.

   
У цьому дописі,  звісно,  можна було б  просто відзвітувати про досягнення. Але детальна інформація щодо освітянського життя систематично висвітлюється на нашому сайті та сторінці у Facebook.  Тому ми вирішили піти трішки іншим шляхом.  Сьогодні  хочемо розповісти про людей,  котрі своєю щоденною, іноді рутинною, працею роблять посильний внесок  у розвиток освіти нашої громади - надважливої гуманітарної складової місцевого самоврядування. А ще наші керівники коротко окреслять коло тих проблем, з якими доводиться стикатися найчастіше, і  які задачі стоять перед відділом освіти в найближчий час.

Отож - відділ освіти в структурних відгалуженнях і персоналіях.

Коршняк Віра Василівна начальниця відділу.  Мудра, виважена і справедлива, допитлива, творча та енергійна, наша натхненниця і реформаторка. 
«Основне завдання відділу освіти – формування ефективної системи забезпечення освітніми послугами мешканців громади.
 Аналіз і планування, організація роботи ЗЗСО та  контроль за нею, погодження діяльності та зовнішні комунікації - ось такі різноманітні функції нам належить виконувати . Для досягнення мети і отримання результатів  усі ланки нашого підрозділу повинні працювати  злагоджено, як один механізм. Саме так ми і намагаємося діяти. Йдемо вперед, долаючи труднощі, а їх є достатньо!
     Щоразу ми стикаємося з рядом проблем.  У закладах загальної середньої освіти маємо велику кількість класів з малим наповненням учнів; значна частина бюджетних коштів використовується на освітні послуги в малокомплектних школах;  застарілою є  матеріально-технічна база та архітектура шкільних будівель; спостерігається певний консерватизм учительської спільноти та неготовність сприймати виклики часу й оперативно реагувати на них.
     Тому  найбільш гостро на сьогодні стоїть питання оптимізації шкільної мережі. Це, на жаль,  викликає певну соціальну напругу серед учасників освітнього процесу і частини громадськості.
    Одночасно ми постійно працюємо над покращенням якості довезення і харчування здобувачів освіти, їх оздоровлення та профорієнтації. Робимо все необхідне для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня педагогічних працівників та збереження здорового психологічного клімату в їхніх колективах.
    Добре  розуміємо, що усі питання, які ставить перед нами життя, не  мають простого вирішення, але зупинятися ми не збираємося. Зроблено багато, але ще більше потрібно зробити в майбутньому».

 Семирко Володимир Богданович – заступник керівника відділу. Від його пильного ока не приховається жодна деталь. Миттєво оцінюється ситуація і передбачаються наслідки. 


«Якщо у вас є людина або невеличке коло людей, на яких можна покластися – вам неймовірно пощастило, адже з такою командою можна змінити не тільки себе, а й увесь світ.
Саме такими словами хочеться описати співпрацю спеціалістів відділу освіти як безпосередньо у відділі, так і в роботі із підпорядкованими закладами освіти, підприємствами, установами та організаціями».






Шафран Володимир Богданович – головний спеціаліст - наш багатофункціональний  і безвідмовний «ІКТешник». «Хто володіє інформацією, той володіє світом».  Добре усвідомлюючи цю загальновідому істину, Володимир Богданович робить усе можливе, аби цей процес був безперебійним та якісним.
Середня Світлана Володимирівна    головний спеціаліст. Її галузь  - це  зв’язок із громадськістю, аналітика, координація роботи ЗДО  та виховної роботи ЗОШ. 
Бучок Світлана Михайлівна – провідний спеціаліст. Її ділянка роботи  вимагає сучасного підходу щодо  прийняття та оформлення на роботу працівників, їх соціального захисту. Тож Світлані Михайлівні доводиться постійно тримати руку на пульсі нашого мінливого і динамічного часу, аби не пройти повз важливі  рішення  і закони, які стосуються сучасної кадрової політики.
Тимощук Віталій Григорович – інженер-будівельник, господарник. За всі ремонтні роботи на освітніх обєктах  громади він вболіває як за щось дуже і дуже особисте. Рідкісний, на нинішній час, підхід до  обовязків.  А ще Віталій Григорович  -  останній романтик. Ви чули як він співає?..
Кузик Галина Петрівна – провідний спеціаліст - наша господинька, наш затишок і безпека. Родина Галини Петрівни – справжні патріоти нашої громади. Колись у школі села Лозова навчалися її сини. Нині там здобуває освіту онучок Олексійко, а його тато, військовослужбовець підрозділу МНС, активно включився в проведення батьківських уроків. Такий приклад – гідний наслідування!

Загнибіда Наталя Михайлівна – завідувачка методичним кабінетом. Вона    наш креативний лідер, новатор і рушій прогресу в методичній роботі. Наталя Михайлівна наповнює особливим змістом діяльність ввіреного їй підрозділу та надає імпульсу кожному педагогу громади, котрий  готовий рухатися вперед.
«Уся робота методичного кабінету сконцентрована навколо реалізації  науково-методичної проблеми «Створення умов для підвищення рівня професійної компетентності педагогів з метою забезпечення якості освіти в навчальних закладах Байковецької сільської ради».
 За чотири роки нашої діяльності  зазнали змін основні підходи щодо організації методичної роботи і ролі методиста у ній. Нам вдалося переформатувати діяльність  міжшкільних методичних об’єднань з навчальних предметів на об’єднання за освітніми галузями. Ми не ставимо перед собою завдання навчити учителів теоретичним аспектам знання предмету, а працюємо над покращенням методики викладання, використання інноваційних технологій навчання.
Відповідно до цього змінився підхід до виконання завдань методичної роботи загалом.
Нині поза увагою методиста не залишається жоден педагог громади. Вважаємо, що  учительство гостро потребує такого фахівця дорадчо-методичної сфери, котрий був би спроможний формувати нові знання, вміти  мотивувати та спонукати до самовдосконалення,  підвищення рівня педагогічної компетентності та забезпечення якості освіти. Роль методиста є ключовою, він дійсно виступає лідером, керівником та безпосереднім учасником функціонування галузевого об’єднання. Бо для того, щоб навчити інших, насамперед він має сам опанувати певні знання та вміння. Тому самоосвіта та пошуки нових шляхів педагогічної діяльності, виступають на передній план. У нас немає часу на роздуми:  буду//не буду, хочу//не хочу.  Темп роботи дуже високий. Якщо ти хочеш займати лідерську позицію, то повинен бути до цього готовий».
Носко Остап Олексійович – методист з навчальних дисциплін і, водночас,  наш логіст, наставник і  помічник, наш тил і захист, друг усіх директорів закладів освіти.
Лазар Тетяна Володимирівна – методист з навчальних дисциплін. В гуманітарній і культурній сфері громади їй цікаво все і всі. Результати і досягнення,  перемоги і заслуги освітян громади та їхніх вихованців, а також діяльність відділу освіти, вирішення поточних задач – ось основні теми її дописів на блозі та сайті відділу освіти.

Скворцова Марія Вікторівна – головна бухгалтерка.

«Централізована бухгалтерія відділу освіти - це той підрозділ, від відповідальності і професіоналізму працівників якого залежить безперебійне фінансове забезпечення усіх освітніх ланок».

Економістка Логінська Олена Євгенівна,
бухгалтерки Зарубна Галина Василівна, Камінська Ольга Богданівна – вони дуже дружні, підтримують і розуміють один одного. Переконані, що їхня робота найважливіша (важко з цим посперечатися), адже загально відомо, що мова цифр  найточніша і найпереконливіша. 

Ось так і живемо, ось так і працюємо!!! Іноді жартуємо, іноді сперечаємось, в конструктивних дискусіях народжуємо істини, знаходимо шляхи виходу зі складних і не дуже ситуацій, трудимось і відпочиваємо разом, подорожуємо, вчимося,  ділимося досвідом і охоче переймаємо чужий… Словом йдемо вперед!

Побажайте нам успіхів!!!



















Популярні дописи з цього блогу

Всесвітній день прибирання

      15 вересня   освітяни громади  долучилися до  Всесвітнього дня прибирання, міжнародної акції , котра має допомогти у формуванні дбайливого ставлення до середовища, в якому живемо і працюємо. Педагоги, учні, працівники відділу освіти черговий раз зробили свій внесок у благоустрій, прилеглих до закладів територій, та чистоти приміщень.

Грант для студентів і абітурієнтів

Запрошуємо студентів і абітурієнтів Тернопільської області Тернопільського району взяти участь у соціальній програмі Scholarship. Головний приз - гранти (стипендія) на сплату року навчання в українському ВНЗ.  Наразі відкрито 8 номінацій:  30 000 грн. -   https://gym-training.com/ru/scholarship-ua  (запитання та роботи надсилати на пошту:  scholarship@gym-training.com ) 17 000 грн. -   https://kyiv.repair/soczialnaya-programma-scolarship-ot-scz-kiev-remont.html  (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship -  scholarship@kyiv.repair ) 21 500 грн. -   https://nadomu.kiev.ua/start-programmyi-scholarship-ot-kompanii-remont-na-domu.html  (запитання та роботи надсилати на пошту:  scholarship@nadomu.kiev.ua ) 20 000 грн. -   https://renix.com.ua/scholarship/  (запитання та роботи надсилати на пошту:  scholarship@renix.com.ua ) 44 000 грн. -   https://www.lumid...

Виготовлення шпаківні

02 березня 2020 року на базі навчально-виховного комплексу "Лозівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" був проведений урок трудового навчання на тему "Оздоблення виробів". Цей урок є однив із плеяди заходів, котрі спрямовані на реалізацію проекту, спрямованого на виготовлення шпаківень. Очолює проект вчитель трудового навчання Бутрин Василь Степанович.