Перейти до основного вмісту

Професійні компетентності педагога



Під час онлайн-семінару, що відбувся на платформі google-meet 25 березня, з педагогами базової школи працювали спеціалісти сектору аналітичного забезпечення закладів освіти та професійного розвитку педагогічних працівників відділу освіти. Нами було запропоновано зануритися у надзвичайно важливі питання, загальних і професійних компетентностей вчителя, визначених ПРОФСТАНДАРТОМ вчителя початкових класів, вчителя ЗЗСО та вчителя початкової освіти.

У часі реформування освітньої галузі педагогам доводиться змінювати сталі уявлення про необхідні, для успішної діяльності, орієнтири. Саме на цьому зробила акцент завідувачка сектором п. Наталія Загнибіда. Вона зупинилася на надзвичайно важливому для усіх педагогів питанні професійного зростання. Нове поняття - «траєкторія особистого розвитку» - приходить на зміну звичному для всіх поняттю «підвищення кваліфікації». Саме це і є, очевидно, відправною точкою, стартом багатьох змін, зокрема, у процесі самовдосконалення педагога.

Також достатньо уваги було приділено суті таких професійних компетентностей вчителя як рефлексивна, інформаційно-цифрова та проектувальна. Уже безпосередньо під час семінару педагоги мали можливість здійнити певну колективну рефлексію пройшовши короткий опитувальник на платформі ex.co.

Сподіваємось, що нинішні інновації, навколо яких зосереджена діяльність переформатованого у сектор аналітичного забезпечення методичного кабінету відділу освіти, таки невдовзі даватимуть свої плоди. І незабаром те, що зараз здається важким і незрозумілим,стане звичним і абсолютно прийнятним.




Популярні дописи з цього блогу

Серпневі зустрічі освітян - до початку 2023-2024 навчального року

  Тиждень, що минув, для освітян нашої громади був насичений зустрічами, присвячених початку та деяких особливостей перебігу 2023-2024 навчального року.     На нараді директорів і засіданнях професійних педагогічних спільнот усіх дев’яти освітніх галузей начальниця відділу освіти   Віра Коршняк, головні спеціалісти відділу - Наталія Загнибіда, Тетяна Лазар, Володимир Шафран, Олена Гуменюк - представили основний кейс інформаційно-методичних матеріалів та нормативно-правових освітянських актів, які регламентують, висвітлюють і  пояснюють основні напрямки діяльності педагогів у прийдешньому 2023-2024 навчальному році. Наголошувалося на тому, що за нинішніх важких обставин воєнного стану українським педагогам необхідно усвідомити, що найважливіше завдання для всіх учасників освітнього процесу – це подолання освітніх та виховних втрат.  Вони взяли свій початок в час пандемії COVID-19, а посилила     їх  і помножила, у декілька разів, війна. На кону – майбутнє нашої країни, адже без якісно

День підприємця в закладах освіти громади

  Щороку в першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця. Підприємці – це енергійні, сміливі, наполегливі люди, які є прикладом для наслідування. Люди, які не лише створюють робочі місця, а й допомагають розвиватися громаді, активно підтримують наших захисників та допомагають постраждалим від війни.   В закладах освіти громади пройшли заходи під гаслом «Успішні попри війну». У Лозівській ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ відбулася зустріч Наталії Кравчук,    успішного підприємця з учнями старших класів "Як досягнути успіху? Етапи підприємницької діяльності". Учні Соборненської гімназії ім. В. Гарматія провели настільну гру «Юний підприємець» та побували на зустрічі   з підприємцем Андрієм Кітиком. Учителі Байковецької   гімназія організували цікаві зустрічі з підприємцями: ФОП   "Качан" (вантажні перевезення); ФОП " Федорчук " Мережа кавярень " Горня"; ФОП " Сухарські"(маркетингова діяльність,послуги   дизайну). У 2 класі проведено

Всесвітній день прибирання

      15 вересня   освітяни громади  долучилися до  Всесвітнього дня прибирання, міжнародної акції , котра має допомогти у формуванні дбайливого ставлення до середовища, в якому живемо і працюємо. Педагоги, учні, працівники відділу освіти черговий раз зробили свій внесок у благоустрій, прилеглих до закладів територій, та чистоти приміщень.